Agnieszka Maciejewska - sopran

 

jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od ukończenia studiów doskonali swój warsztat wokalny pod kierownictwem prof. Ryszarda Karczykowskiego. Zadebiutowała wiosną 1993 roku w partii Rozalindy w Zemście nietoperza Jana Straussa na scenie wrocławskiego Teatru Muzycznego. W następstwie tego debiutu została zaangażowana do Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Kolejne sezony przyniosły współpracę z łódzkim Teatrem Muzycznym , Filharmonią Wrocławską, Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Operą na Zamku w Szczecinie, Teatrem Wielkim w Łodzi. Artystka wystąpiła też w roli Serpiny w spektaklu La serva padrona Pergolesego, realizowanym dla TVP. 

 

Artystyczne życie Agnieszki Maciejewskiej obfituje w liczne koncerty w Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Danii, Austrii i Australii. W Niemczech zdobyła popularność jako Saffi w Baronie cygańskim oraz Rozalinda w Zemście nietoperza Jana Straussa.

 

W lipcu 1999 roku Agnieszka Maciejewska otrzymała nagrodę specjalną dla najlepszego głosu żeńskiego na Kursie Arii i Pieśni Niemieckiej. W następnym roku otrzymała pierwszą nagrodę na Kursie Interpretacji Włoskiej Muzyki Wokalnej prowadzonym przez prof. Ryszarda Karczykowskiego.

 

Agnieszka Maciejewska występuje w Operze na Zamku w Szczecinie (Franz Lehar - Wesoła wdówka, Jan Strauss - Baron cygański, E. Kalman - Księżniczka czardasza, Giuseppe Verdi - Bal maskowy), Teatrze Wielkim w Łodzi (S. Moniuszko - Halka), Teatrze Muzycznym w Gliwicach (J. Offenbach - Orfeusz w piekle).

 

Informacje zebrane m.in. ze strony -  www.maciejewska.and.pl